Skocz do zawartości
Modelarstwo Rolnicze Forum

Silosy Pektus K850


Tucano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poniżej daje zdjęcie modelu 3D jeszcze bez podnośnika kubełkowego:

image.png.7302743254a65b295ecf7a6f99c674a0.png

Sytuacja wygląda następująco, jest to mniej więcej skala 1:32. Model gabarytowo będzie dosyć spory, ze względu na realne rozmiary, aczkolwiek projektując starałem się zużyć jak najmniej materiału, jednak ze względu na dużą szczegółowość wydłuża się czas wydruku, co wpływa na cenę. 

Patrząc z drugiej strony, mogę śmiało powiedzieć, że model jest maksymalnie szczegółowy, dużo czasu poświeciłem na postawienie go i chyba ciężko znaleźć aż tak szczegółowe silosy. 

Chętne osoby zapraszam do pisania na PW (osoby zdecydowane na 100%, bez późniejszego wycofania się) wtedy dokończę model i wyślę do wydruku.

Oczywiście finalnie model będzie złożony i odpowiednio pomalowany :)

Niżej daje wymiary, więc można mniej więcej porównać z poszczególnymi modelami jakich gabarytów jest bateria.

image.png.dddd2e77bfb2b44529fb03108b25de62.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 1000 to znaczy ile? 1900 to też powyżej.

Myślę, że większy sens by to miało jakbyś zrobił osobno silosy, do tego standardowy kubełek, kosz, redlery w modułach zeby można było je wydłużać i wtedy każdy sam mógłby sobie stworzyć kompleks jaki by mu pasował. 

Poza tym przydałby się wydrukowany prototyp, bo inaczej to kupno kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd, dostałem teraz info, że sam wydruk 1 silosa na poziomie szczegółowości 0,05mm (czyli na najwyższej) to cena ok 730zł, xd 

Cena duża ze względu na czas wydruku bo ok 70godz na jeden silos,  przede wszystkim ze względu na duże rozmiary.

Sorka za wprowadzenie w błąd, juz poprawiam. 

Silos ma wymiary: 32,9 cm wysokości, 17,4 cm średnicy 

https://zapodaj.net/c034dfd22cb22.jpg.html

https://zapodaj.net/518ebd15b8760.jpg.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się czepiać ale druk silosów tej wielkości i w tej skali to tak "niebałdzo". Znacznie tańsze było by kupienie rury, choćby kanalizacyjnej PCV i dorabianie reszty elementów. Z praktyki wiem że tutaj jedynie pewne elementy mogły by być drukowane. A i sam silos ciężko wydrukować w całości na jednej maszynie, a nawet jak już to cały wydruk trwałby prawdopodobnie 2 doby około.

 

Sama idea budowy baterii silosowej też jest średnio trafiona chyba że mówimy o skali H0 i koncepcji budowy makiety elewatorów zbożowych, fabryki pasz, etc. No ale kibicuję bo temat ciekawy a o druku 3D "co nieco już sam z praktyki wiem". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jak dla mnie chętnych nie będzie. Sam druk 730zł jednego silosu, do tego dodajmy koszt montażu i malowania (chyba że ktoś by chciał sobie samemu to zrobić). I tak jest to niebotyczna suma za jakby nie patrzeć "puszkę", która może ozdobić makietę. Chcąc postawić kompleks rodem z PGR lub innej RSP robi się pare tysi, to powoli szło by prawdziwego petkusa za to kupić :lol: 

Tak jak @Agrotechnik napisał, w skali H0 prędzej można by się o to pokusić, choćby ze względu na wielkość. Ale czy byłby popyt w 1:87? Nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował w skali H0 się reklamować i działać, ale wtedy o ile "puszki" można wydrukować w jakości High Quality na drukarce filamentowej, tak poręcze, barierki, kosze zasypowe, wentylatory, przenośniki- druciki i lutowanie plus drukarka pracująca na żywicy światłoutwardzalnej. A to ostatnie to baaaardzo droga zabawa. Litr żywicy świałoutwardzalnej kosztuje około 200 złotych a i sama technologia jest problematyczna (żywica jest toksyczna, drukarka musi pracować w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, wydruki trzeba porządnie wypłukać i wysuszyć z resztek, zdarzało się że goście na SOR-ze lądowali z oparzeniami chemicznymi 3-go stopnia od tej żywicy która przypadkowo im się na rękę wylała...) więc no... 

 

Ale żebyś się nie zniechęcał to tutaj masz model z drukarki takiej żywicznej:

https://sklep.gpm.pl/3d-druk/modele/bizon-5056-1/87-h0-3d-druk

 

Balaton Model ma też sporą ofertę modeli w skali 1:35 z takiej żywicy światłoutwardzalnej ale kosztują one dość sporo (bodajże 500 zł za Kirowca):

https://www.martola.com.pl/pl629/produkty65351/k_700a

 

Projekt masz świetny tylko trzeba to dopracować w szczegółach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozmawiałem juz na temat skali 1:87, tam zmienic skale to nie problem. Cena wydruku jednego silosa to 80 zl (na najwyzszej jakosci), a na gorszej to 50zl,takze juz bardziej osiagalna, wtedy opcjonalnie robic ilosc silosow.

Przy kilku zamówieniach cene mozna zmniejszyc

 

Bylby ktos chetny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...