Jump to content
Modelarstwo Rolnicze Forum

All Activity

This stream auto-updates

 1. Today
 2. To ten z reedycji czy dorwałeś stary wypust?
 3. Last week
 4. Flight23

  Fendt Xylon 522

  Świetny model👍 Weise Toys naprawdę robi robotę i ciężko trafić Xylona, a jak już się pojawiają to cena Kosmos🙄
 5. Polish Farmer74

  Fendt Xylon 522

  :)

  © Polish Farmer74

 6. Polish Farmer74

  Fendt Xylon 522

  Taki cudak 😁

  © Polish Farmer74

 7. Earlier
 8. Zacznijmy od tego że u nas modele rolnicze to bardzo mała nisza, nawet nie tle innych krajów co dziedzin- samolotów, okrętów, pojazdów bojowych, etc. To nigdy się nie cieszyło popularnością i nie będzie cieszyć bo to jest relatywnie drogie hobby- czołg można sobie skleić z kitów (zestawów do samodzielnego montażu) a traktory, kombajny czy cokolwiek to gotowe modele. Chociaż i tak dalej tanie bo są modele np. żurawi samojezdnych w skali 1:50 których ceny to XX XXX PLN za kompletny zestaw i znam takich ludzi w Polsce co je mają. Ba, nawet na zachodzie są tacy co kupują modele maszyn rolniczych nie za 300 zł , nie za 500 zł ale za 500 euro a to już jest bardzo dużo. Tylko takie modele to manufaktury gdzie ktoś miał pojęcie co robi, chciało mu się, zrobił określoną ilość egzemplarzy i tyle. Tak jak też niektórzy są w stanie dać powiedzmy 3000 złotych za model Mercedesa S-klasy a inni szukają czegoś tańszego i może nawet w mniejszej skali. Inna sprawa że są kolekcjonerzy gotowych modeli i to jest znaczna większość, są tacy co kupują modele i je też przerabiają, a jest też niewielki ułamek takich co robią modele sami. Bo przerabianie i budowanie modeli od podstaw to niestety ale dość wymagająca i żmudna robota i nie każdy do tego ma pojęcie. Dlatego nawet na zachodzie mało kto się bawi w budowanie od podstaw, co najwyżej przerabianie (o ile tak można nazwać zmianę kół czy dołożenie większej ilości światełek). Ale i też od dawna mają dosyć spore zaplecze w postaci różnych akcesoriów, gotowych elementów, części do przeróbek, więc im jest łatwiej. U nas to dalej droga zabawa. Tym bardziej że tam ludzi stać na to- u nas cięcie modelu Lexiona z Marge który kosztuje około 1000 zł, tylko po to żeby go ulepszyć, poprawić, coś dorobić to abstrakcja. Pomijam to że ilość "poprawionych" modeli zalanych super glue widziałem już na tyle dużo że lepiej jakby niektórzy się nie brali za to w ogóle. Więc nie ma co porównywać. Tym bardziej że u nas się chce maszyn krajowych, polskich producentów, ale chętnych koniec końców jakoś nie ma i wszystko idzie na sztukę, chociaż ostatnio w H0 i na makiety kolejowe temat coś ruszył i taka Husaria Model Factory dobrze tam działa z małymi Ursusami. Ale w 1:32 nadal pustka i tak zostanie bo klientów na to i tak nie będzie i mówię to też ze swoich doświadczeń z eksperymentem o nazwie "c360 dla chętnych na handel". I koniec końców wolę opracować i sprzedać jeden model konkretnemu klientowi niż się przepychać z 10 niezdecydowanymi mimo że produkt finalny jest śmiesznie tani w stosunku do tego co jest na rynku. Bo opracowanie modelu, porządnego modelu, to niestety żmudne i czasochłonne przedsięwzięcie a jak robić coś, to porządnie i żeby klient był zadowolony a nie na odwal się.
 9. Holendrzy dają radę, i mają sporą dostępność modeli na stronach czasami nawet już dawno niedostępnych. A dodatków, akcesoriów drugie tyle. Naprawdę potrafią się nieźle zabawić.
 10. Z tym co napisałeś to się zgodzę w 100 % Te dzieciaki są najlepsze Męczą ucho i robią podchody dogadują cenę rezerwują a potem cisza jak makiem zasiał . Niestety Polska jest 100 % za murzynami jeśli chodzi o modelarstwo rolnicze 0 wystaw niczego. Byłem rok temu w Holandii w Zwolle modeli było mnóstwo firmowych własnej produkcji . Tam widać że sporo ludzi tym żyje
 11. Coraz ciężej coś trafić i już lepiej nie będzie. Ostatnio jeden z kolegów z forum miał Fendt 724 z UH i chciał za niego 400zl. Patrząc po cenach z Nata uczciwie, ale ostatecznie kupiłem na eBayu za 65Euro z wysyłką. Rzadsze i bardziej pożądane modele to już kwoty od 80 - 250 euro za model i się sprzedają więc nie ma co liczyć na obniżki.
 12. Teraz wszyscy siedzą na fejsbukowych grupkach gdzie wrzuta czegokolwiek to zaraz zalew komentarzy "za ile?" a na priv pierdylion pytań od napalonych kinderków czy coś ze zdjęcia jest na handel. A nawet jak jest to miesiące podchodów jak pies do jeża i nic z tego nie wychodzi. Pomijam takich co najlepiej jakby za darmo im wysłać z przesyłką po naszej stronie. Nie mówię o drugim końcu kija żeby wystawiać byle co za miliony co ostatnio ma miejsce, ale jeśli model powiedzmy jest za 200 (kiedy "gdzieś indziej" potrafi kosztować nawet 2x tyle), a kinderek pisze "a spuścisz 50 zł?" to litości...
 13. Hmm, ale czy ty zawsze wszystko musisz odbierać za atak? Poprostu ostatnio prawie nikt tu nie pisze, a Krzysiek był swego czasu najaktywniejszy, byłem ciekaw czy dalej siedzi w modelach czy może zrezygnował bo nic już na forum nie wrzuca a tu takie pomówienie. Nie ładnie, bardzo nie ładnie. P. S. Tak wiem Marcinie nach Berlin;)
 14. Jeśli nie masz nic sensownego do napisania to nie komentuj i nie będzie problemu. Widzę że wiecznie szukasz problemów tam gdzie ich nie ma . Ale jeśli już pytasz to ci odpowiem tak Krzysiek bierze u mnie wydruki i nie tylko on bo jest tu kilka osób z forum dla których projektowałem i drukowalem elementy. Napiszę więcej poszukaj dobrze po zagranicznych stronach foty z wystawach tam zobaczysz kilka moich modeli i ludzi którzy odemnie biorą. W Polsce modelarstwo rolnicze jest słabo rozwinięte więc co się dziwić.
 15. MARCINMARCIN

  Druk 3d

  Może po części można to nazwać samorobkami ale przedstawiam wydruk 3d obciążników Jd 8520 ertl Jd seria Fendt seria
 16. Agrotechnik

  Xeriony

  Pod względem wykonania to Weise jest najlepszy. A 3300... fajna klasyka.
 17. MARCINMARCIN

  xer.jpg

 18. wojciachoagro

  MF 5455

  Taki MF najlepszy :]
 19. Flight23

  Xeriony

  Zdecydowanie 3300 z UH! Tego bym widział u siebie😍
 20. Polish Farmer74

  Xeriony

  Najbardziej podoba mi się ten z Weise
 21. Agrotechnik

  Xeriony

  Można powiedzieć że z tych ważniejszych to wszystkie. Od lewej- 5000 Trac TS (Wiking), 5000 Trac VC (Wiking), 4000 Trac VC (Weise Toys) i 3300 Trac VC (Universal Hobbies).

  © Agrotechnik

 22. Agrotechnik

  Xeriony

  Ustawione względem jakości i poziomu wykonania (moim zdaniem): pierwszy 4000, drugi 5000 Trac VC, trzeci 3300 i na końcu 5000 Trac TS.

  © Agrotechnik

 23. Agrotechnik

  Xeriony

  Można powiedzieć że z tych ważniejszych to wszystkie. Od lewej- 5000 Trac TS (Wiking), 5000 Trac VC (Wiking), 4000 Trac VC (Weise Toys) i 3300 Trac VC (Universal Hobbies).

  © Agrotechnik

 1. Load more activity
×
×
 • Create New...