Jump to content
Modelarstwo Rolnicze Forum

jak zrobić makietę-dioramę ścierniska po kukurydzy


Guest JAREK_JOHN DEERE 8r

Recommended Posts

Guest JAREK_JOHN DEERE 8r

witam  tak jak tytuł tematu mówi sam za siebie  potrzebuje  waszej rady , pomocy jak mogę zrobić  dioramę ścierniska po kukurydzy ponieważ jako że mam nadmiar wolnego czasu zaczynam prace nad budową  mojego mini gospodarstwa z kawałkiem pola (np pole może być pól z koszone i pół zaczęte tak jak  tu w linku:  http://fend-22140.skyrock.com/photo.html?id_article=3136181158&id_article_media=39495644 )   liczę na waszą pomoc   która bardzo będzie mi przydatna .  Pozdrawiam   :)

Link to comment
Share on other sites

Guest JAREK_JOHN DEERE 8r

kolego Marcel  3 foto i ostatnie  są najlepsze  tylko że na tym ostatnim  nie wiem jak  własnie  wykonać   taka świetna kukurydzkę

Link to comment
Share on other sites

Zanim serwer padł na forum można było znaleźć temat o qq wg mojego pomysłu. Dla przypomnienia:

 

S6000699.JPG

S6000700.JPG

S6000701.JPG

S6000703.JPG

S6000704.JPG

 

 

Do zrobienia tego użyłem sporej ilości bibuły i patyczków od szaszłyków. Paski z bibuły (najlepiej żółta, złota) o szer 7 mm przycinałem na 2-3 cm, potem robiłem ostry czub i oklejałem patyczek. Patyczek wbijałem we wcześniej rozrysowane punkty (narysowałem kratkę a na przecięciach linii otwór a w otwór kukurydza). Jak widać efekt jest jaki jest, na proste dioramy wystarczy.

 

Wadami tej metody jest duża pracochłonność. Wykonanie 100 kukurydz zajęło mi jakieś 2 dni, a to jest i tak nic bo na dobre pole potrzeba naprawdę sporo. No i kwestia czy efekt się podoba czy nie. Bo jeśli chodzi o kukurydzę pod sieczkarnię (zielone łodygi) to można by użyć jakiejś rośliny, ale pod kombajn to już raczej taka złocista.

 

Tak w skrócie wygląda prosta i łopatologiczna metoda mojego pomysłu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...