Jump to content
Modelarstwo Rolnicze Forum

Farbki


Rafał3050

Recommended Posts

Olejne opłaca się używać ale jedynie w stosunku do powierzchni które mają się świecić, np. maski, błotniki czy inne części karoserii albo skrzynie przyczep. Na resztę polecam farby akrylowe które można kupić w dowolnym papierniczym czy empiku. Ceny są różne- za zestaw małych tubek zapłacisz 2 dychy ale masz różne kolory, w empiku słoiczki czy tuby 125 ml kosztują po 8-10 zeta, ale są strasznie wydajne i dają świetne efekty. Jak masz model papierowy i zrobiłeś elegancki silnik, to jak walniesz olejną to olejna zaleje sporo szczegółów, a jak pomalujesz akrylem to akryl się wchłonie w papier i będzie wszystko elegancko widać. Przykłady Ci zaraz zapodam:

 

Tak jest po olejnej:

DSC01634.JPG

 

 

A tak po akrylowych:

 

2012-08-31%252012.55.34.jpg

2014-08-31%252020.45.26.jpg

Link to comment
Share on other sites

Tzn. akryl do plastiku się średnio nadaje, jak nie odtłuścisz (benzyną, wodą utlenioną, zmywaczem do paznokci) powierzchni to szybko zejdzie. Widzę to u siebie na siłownikach które robię z patyczków po lizakach, do uszu, i farba lubi z nich złazić. Do plastiku lepsze były by emalie Humbrola. Coś jak olejna. Ale z drugiej strony jak masz płacić nawet XX zeta za małą puszeczkę a dużo malujesz, to lepiej już olejną.

 

Spraye są dobre do dużych powierzchni jak kombajny. Psiukasz 2-3 razy żeby ładnie i równo pokryło i masz spokój. Do małych rzeczy się nie nadają, chyba że nazbierasz elementów które mają być pomalowane na dany kolor i je psiukniesz sprayem.

 

PS- na zdjęciu ze szczegółami Forterry widać w tle akryle z empika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...