Jump to content
Organic
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Rafał3050

Farbki

Recommended Posts

Ja tam robię sprayami wszystko a jak jest mały element lub w trudno dostępnym miejscu to markerami wodoodpornymi i nawet ładnie wychodzi zresztą widać na moich zdjęciach np. pługu   

Share this post


Link to post
Share on other sites

Olejne opłaca się używać ale jedynie w stosunku do powierzchni które mają się świecić, np. maski, błotniki czy inne części karoserii albo skrzynie przyczep. Na resztę polecam farby akrylowe które można kupić w dowolnym papierniczym czy empiku. Ceny są różne- za zestaw małych tubek zapłacisz 2 dychy ale masz różne kolory, w empiku słoiczki czy tuby 125 ml kosztują po 8-10 zeta, ale są strasznie wydajne i dają świetne efekty. Jak masz model papierowy i zrobiłeś elegancki silnik, to jak walniesz olejną to olejna zaleje sporo szczegółów, a jak pomalujesz akrylem to akryl się wchłonie w papier i będzie wszystko elegancko widać. Przykłady Ci zaraz zapodam:

 

Tak jest po olejnej:

DSC01634.JPG

 

 

A tak po akrylowych:

 

2012-08-31%252012.55.34.jpg

2014-08-31%252020.45.26.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

dziękuje wszystkim, Agrotechnik dzięki chyba kupie akrylowe bo ładnie kryją, a i da się pomalować akrylową materiały takie jak tworzywo sztuczne(plastik) czy to już muszę normalną lub spray-em?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzn. akryl do plastiku się średnio nadaje, jak nie odtłuścisz (benzyną, wodą utlenioną, zmywaczem do paznokci) powierzchni to szybko zejdzie. Widzę to u siebie na siłownikach które robię z patyczków po lizakach, do uszu, i farba lubi z nich złazić. Do plastiku lepsze były by emalie Humbrola. Coś jak olejna. Ale z drugiej strony jak masz płacić nawet XX zeta za małą puszeczkę a dużo malujesz, to lepiej już olejną.

 

Spraye są dobre do dużych powierzchni jak kombajny. Psiukasz 2-3 razy żeby ładnie i równo pokryło i masz spokój. Do małych rzeczy się nie nadają, chyba że nazbierasz elementów które mają być pomalowane na dany kolor i je psiukniesz sprayem.

 

PS- na zdjęciu ze szczegółami Forterry widać w tle akryle z empika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego @agrotechnik mógłbyś mi podesłać na pw zdjęcie jak wygląda to opakowanie z farb akrylowych ? bo chciałbym je jutro kupić :)

 

 

Te co mam w małych tubeczkach to produkcja firmy Firster, natomiast w słoikach z empika to CMP Primo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reply to this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Modelarstwo Rolnicze Forum

You can configure the secondary footer through Organic -> global -> secondaryFooter.

×
×
  • Create New...