Jump to content
Modelarstwo Rolnicze Forum
Wybrane maszyny Murana
 

Wybrane maszyny Murana


Muran001
 Share


Urządzenia przedstawione na tym zdjęciu zostaną użyte na miniaturowym gospodarstwie. Do uzupełnienia parku maszynowego brakuje tylko sieczkarni Fortschritt i kombajnu zbożowego Bizon Z056 Super.

Maszyny te pracują na gospodarstwie o powierzchni 30 ha, w którym są uprawiane zazwyczaj jęczmień jary, owies, pszenżyto ozime, łubin wąskolistny, kukurydza na kiszonkę, łąki i ziemniaki. Na poplony są wysiewane żyto na kiszonkę przed kukurydzą i gorczyca. Planowane są zmiany w uprawach tj. wprowadzenie pszenicy ozimej, rzepaku ozimego, soi i międzyplonów takich jak słonecznik, gryka, facelia, seradela, koniczyna, itp. W tej chwili stado trzody chlewnej liczy 15 sztuk, bydła zaś 15 sztuk (5 krów mlecznych, 1 jałówka, 6 cieląt i 3 byki). Planowane są powiększenie stada krów mlecznych i rezygnacja z hodowli świń.


Photo Information for Wybrane maszyny Murana

Taken with SONY DSLR-A300

  • 20 mm
  • 1/60
  • f f/5.6
  • ISO 400
View all photo EXIF information
 Share


Recommended Comments

No ładnie ładnie, jest na co popatrzeć. Jakbyś chciał to mam instrukcję do takiego 2 osiowca "czornaja białostockaja", który jest też katalogiem części zarówno podstawowych (rozrzutnik jako rozrzutnik z adapterem poziomym i pionowym) jak i też jako przyczepy objętościowe (mała wersja i "jumbo"). Więc w razie wu służę skanami.

 

A Bizona bym nie robił tylko coś lepszego. :P

Link to comment

Agrotechnik, dziękuję Ci za propozycję pomocy. Mam właśnie rozrzutnik 2-osiowy Czarna Białostocka nowszy typ, na resorach, z adapterem poziomym 2-bębnowym. Miałem też dodatkowo nadstawki do kiszonki, lecz poszły do wywrotki 1-osiowej.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...