Jump to content
Modelarstwo Rolnicze Forum

jak zbudować BIZONA ZO-58???


ist_sniper

Recommended Posts

siemka mam kolejny problem a tym problemem jest to że chce wykonać bizona zo58(takiego jak na zdj po lewej) ale potrzebuje wiedzieć jak zrobić podwozie a tego nie moge znaleść.więc jak ktoś ma fotke podwoźa

to niech tu da.jeśli mi się uda to będe wykonywał inny model bizona(zdj, po prwej)

post-260-0-71551900-1419623591_thumb.jpeg

post-260-0-39748700-1419623648_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kombajn sam z siebie nie ma podwozia (chyba że to kombajn nabudowany na nośniku narzędzi ale to inna historia). Po prostu osie są przymocowane do ramy młocarni.

W Z058 wygląda to jak w Z056. Na internecie jest jedna relacja z budowy repliki (replika to taki hiper dokładny model, jak oryginał), jak znajdziesz relacje to zapytaj ładnie budującego czy możesz podpatrzeć co nieco.

Link to comment
Share on other sites

No to albo chcesz poświęcić więcej czasu, i mieć dobrze odwzorowany model, albo sklejasz  do kupy dwie kartki A4 i wmawiasz że to Bizon. Troche rozumu, człowieku ! 

 

Coraz więcej robi sie ludzi którzy chcą iść na łatwizne, i zrobić coś w przeciągu kilku godzin, czy też dni. Na dobry model potrzeba poświęcić sporo czasu, żeby dobrze odwzorować każdy element, każdy detal... 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chcesz zrobić dobry model, to musisz trochę posiedzieć nad nim. Teoria mówi że najpierw trzeba nazbierać materiału do budowy czyli: zdjęcia, wymiary, czasami prospekty, przekroje, instrukcje... A dopiero po tym siąść do stołu, na podstawie zebranych rzeczy rozrysować sobie wszystko po kolei. Nie mówię że masz zrobić od razu rysunek techniczny maszynowy, bo często się takie wykonuje do budowy modeli, ale dobrze by było jakbyś sobie zrobił najprościejszy, czyli najpierw wziął wymiary długości i wysokości, rozstaw osi (odległość od środka koła przedniego do następnego), narysował koła, potem zaznaczył wysokość na rysunku linią i długość i dopasował to wszystko wg zdjęć jakie masz. A najlepiej- jak masz wymiary to je przeskaluj (masz 100 cm i chcesz je mieć w 1:32 to dzielisz przez 32) i dopasuj do zdjęcia centralnie z boku. Wtedy masz mniej roboty z proporcjami poszczególnych elementów bo możesz je wziąć bezpośrednio ze zdjęcia.

 

PS:

 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=265976&t=265976&filtr=0&page=1

 

To jest właśnie ta relacja z budowy bajzłoma o której mówiłem w poprzednim poście. Zależało mi raczej żebyś sam ją znalazł bo według mnie w dzisiejszych czasach wystarczy wiedzieć co wpisać w google i ma się wszystko.

 

Tu masz kolejną relację z budowy bajzłoma, wystarczy napisać ładnie czy można podpatrzeć budowę i do roboty:

 

http://www.retrotraktor.pl/forum/viewthread.php?forum_id=18&thread_id=2881&rowstart=0

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...