Jump to content
Modelarstwo Rolnicze Forum

KO�A


danio

Recommended Posts

1-Bierzesz grube okładki od zeszytów, ściągasz folię żeby została sama szara tektura. Wycinasz okręgi (koło z otworem na felgę), potem sobie dystansujesz je poprzeczniki kawałkami tektury na szerokość laczka, obklejasz z zewnątrz i wewnątrz paskiem z bloku technicznego, robisz bieżnik i tyle. Ewentualnie jak chcesz mieć bardziej krągłe kapcie, to wycinasz po 2 kręgi na stronę, sklejasz je do kupy, a po naklejeniu paska i przed naniesieniem bieżnika, szlifujesz kanty papierem ściernym, albo ścinasz lekko ostrym nożykiem/żyletką/skalpelem.

 

2-Inna metoda, którą proponuje raczej do robienia kół małych i wąskich (np. do siewnika), to wziąć grube okładki albo podobny karton i wycinać kręgi które potem sklejasz do kupy,, w środek wstawiasz kółko z otworem na ośkę, szlifujesz na ładny, krągły kształt, robisz bieżnik i malujesz. Można i w ten sam sposób zrobić większe koła, ale to dosyć pracochłonne i materiałochłonne.

 

3- Jeszcze inna to oparta na rurze... Bierzesz rurę o średnicy felgi i nawijasz pasek papieru aż do skutku, a potem szlifujesz i bieżnikujesz. Ale to czasochłonna metoda, więc zalecam ją do robienia małych kół balonowych, które są szerokie a mają małą średnicę (jak np. koła w prasach), ale metodą numer 2 by szło się zarżnąć.

 

Ewentualnie popróbuj nad kombinacją metod 2 i 3, 1 i 3, 1 i 2 albo  nawet wszystkich 3 na raz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...