Jump to content
Modelarstwo Rolnicze Forum

Rafał3050

Ciekawi mnie czy ktoś tu jeszcze zagląda, bo strona była nieosiągalna przez długi odcinek czasu. Można powiedzieć strona widmo :D.

Dobra, dosyć tego filozofowania. Otóż widać na załączonym obrazku iż wieczory zimowe coraz bliżej nas. Postanowiłem zbudować coś typu HDS'u do BigBag'ów a za nim zawieszany rozsiewacz. Chciałem się na czymś wzorować ale nic ciekawego nie znalazłem i jak zwykle wyszło made in garage. Jak zwykle nie zdążyłem pstryknąć foto obecnego stanu, bo jest o wiele więcej już zrobione, ale to za tydzień wstawię gotowca. Przyjemna robota powiem, aż wezmę się za wyciągarkę do drewna bądź za kleszcze zrywkowe bo na darmo renaty tak nie ogołociłem :P .


From the category:

Samoróbki

· 808 images
  • 808 images
  • 1,718 image comments

Photo Information

  • Taken with Sony D6503
  • Focal Length 4.9 mm
  • Exposure Time 10/160
  • f Aperture f/2.0
  • ISO Speed 1600

Recommended Comments

23 godziny temu, Agrotechnik napisał:

Made in garage to najlepsza marka na rynku, czego chcesz... :P Zawsze można było zrobić przyczepę jak do zwozu drewna tylko zamiast kłonic platforma i hak na końcu żurawia. ;)

Można było by, ale za mało czasu na "obrotnice" bo inaczej nie miało by to sensu. A gdybym miał robić na obrotnicy to już bym wolał zwiększyć kąt poruszania się wysięgnika, zrobić kleszcze, i tą pakę do zwózki. W sumie można pomyśleć na feriach. Coś ostatnio za dużo naoglądałem się zrywek drzewa.

22 godziny temu, Pawel11441 napisał:

Ładnie idzie. :) Kupujesz gotowe profile?

Dzięki. Niestety droga zabawa i czas oczekiwania, bo jak mam jakiś pomysł to lubię go od razu realizować bo potem zanika. Przeważnie zamawiam profile 1,5x1,5 2x2 3x3 4x4 mm oczywiście. Większe to już sam kleje z hipsu , ten wysuwany wysięgnik to tylko gotowy produkt 3,5x3,5 mm jak się nie mylę. Reszta samemu rzeźbiona. A ty Paweł coś masz na warsztacie, przyznam się, że ciekawi mnie ta druga twoja przyczepka bo mówiłeś,że dwie zaczynałeś robić.  

Dnia 11.11.2016 o 21:48, mateusz199309 napisał:

Witam po dlugiej przerwie ;)

Strona widmo dobrze powiedziane :D

Prace nad twoimi modelami jak zawsze w najlepszej jakosci 

Czekam na dalsze prace ;)

Również witam kolegę.  "Pracę nad ... modelami" dobrze powiedziane :D , szkoda tylko, że tak dużo zaczęte a tak mało skończone... Ja również czekam na twoje prace nad makietami.

Link to comment

Rafał, tak przyczepy były dwie. Ta druga leży w częściach w pudełku, ponieważ miałem pomalować jeszcze raz całą ramę, bo na początku wyszła za ciemna, ale jakoś nie mam weny, żeby się za nią zabrać i skończyć. Ogólnie coraz więcej pracy w gospodarstwie, do tego studia i na modele czasu brakuje, żeby zabrać się za coś "grubszego". W wakacje zrobiłem jedynie łyżkę objętościową do ładowarki i niedawno widły do palet, ale jeszcze leżą niepomalowane.

Link to comment

U mnie akurat z gospodarką własną nie ma problemu, wyrabiamy się spokojnie. Gorzej ze szkołą i pracą ostatnio, warunki kiepskie a 250 ha buraka i drugie tyle kukurdzy, niby praca w wygodnym sprzęcie ale zarywanie nocek i szarpanie się z przyczepami daje strasznie odczuć na zmęczeniu. A u Was jak warunki, sprzyjały? Bo ja bez liny się nie ruszałem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...