Skocz do zawartości
Modelarstwo Rolnicze Forum

Drukarki 3D


Jasiu86

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja cały czas szukam w Polsce kogoś kto mógł by zrobić model i go wydrukuje. Na razie trafiam na same duże profesjonalne firmy co robią głównie prototypy do dużych zleceń - wiec nie są tani! ;) ale kto szuka nie znajduje . . . Jedno jest pewne najwięcej kosztuje projekt - który jednak się nie zużywa i można go drukować nieskończoną ilość razy (co sprawi że może to nie być taki drogi interes w dłuższym okresie czasu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas szukam w Polsce kogoś kto mógł by zrobić model i go wydrukuje. Na razie trafiam na same duże profesjonalne firmy co robią głównie prototypy do dużych zleceń - wiec nie są tani! ;) ale kto szuka nie znajduje . . . Jedno jest pewne najwięcej kosztuje projekt - który jednak się nie zużywa i można go drukować nieskończoną ilość razy (co sprawi że może to nie być taki drogi interes w dłuższym okresie czasu) :)

Model na bardzo wysokim poziomie możesz mieć za darmo z http://www.ls-world.pl/ (tutaj znajdziesz w ch*j super c360 w każdej wersji jaka po ziemi jeździła, a nawet jeszcze więcej) albo na jeszcze wyższym poziomie http://www.modhoster.de/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukować można elementy a to wymaga znajomości skalowania i projektowania 3D (np w Corelu). Drugą kwestią jest dostępność do drukarki 3D. Ja np. problemu nie mam bo na mojej uczelni z tego co wiem są co najmniej 3, tylko ich użycie jest ograniczone do labolatoriów, ale jakby pogadać z kim trzeba to można by podrukować elementy do modeli.

 

No i jest jeszcze kwestia jakości wydruku. Im lepsza (droższa) drukarka tym jakość wydruku jest większa. Choć z drugiej strony im model jest większy tym ta jakość nie jest aż tak rzucająca się w oczy. Gdzieś widziałem jak ktoś drukował chyba wiadukt kolejowy na makietę w skali H0 to jednak było widać te warstwy drukowania.

 

Jeśli macie kogoś znajomego kto studiuje architekturę bądź jest na kierunku informatycznym to jest spore prawdopodobieństwo że będzie miał do czynienia z wydrukiem 3D. ;) Ja niestety na swoim wydziale bawię się w ślusarza i kowala. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

skontaktował się ze mną gość od wydruku 3D - może zrobić na początek wycenę i wstępny projekt.

nie ukrywam że jest to dość kosztowna inwestycja dlatego najlepiej by było aby ten model chciało jak najwięcej osób - piszcie do mnie na PW z przykładami modeli jakie byście chcieli w przyszłości nabyć - te wiadomości do niczego nie zobowiązują, to tylko dla mojej informacji. Zamówienie będę robił sam, jeśli będą później chętni to powielę model.

Wybierajcie tylko z pośród następujących marek:

- Ursus - dowolne ciągniki

- Unia Group - dowolne maszyny

- dowolną przyczepę - polskiej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...