Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Muran001

Gospodarstwo rolne by Muran001

Recommended Posts

Myślałem niedawno o trzech ciągnikach na 30 ha. Co myślicie, by dać C-330 z Turem i C-360-3P do towarzystwa: Zetor 5545? Dlaczego C-360-3P i Zetor 5545? Podobne konstrukcje skrzyni biegów, tylnego mostu, tylnych kół, błotników.

Póki co usługi będą przyjeżdżać z siewnikiem punktowym.

EDIT

Planowane przeróbki:

-ciągnik Zetor 5545

-punktowy siewnik do kukurydzy, słonecznika, soi i rzepaku (w dalszej przyszłości)

-kombajn zbożowy Bizon Z056 Super (w dalszej przyszłości)

Wybór padł na czeską kabinę, ponieważ jeszcze nikt nie zrobił żadnej sześćdziesiątki z taką kabiną. Wiem, że jest za dużo sześćdziesiątek, jednak myślę o wymianie starego C-360-3P na nowym egzemplarz (oczywiście w modelarstwie). W realu mam C-360-3P z kabiną.

Sorry, że post pod postem. Zadam jeszcze dwa pytania:

1. Jakie niestandardowe wyposażenie fabryczne mógł mieć Ursus C-360-3P?

2. Jaki byłby ciekawszy kombajn niż Bizon Z056 Super? Mam na myśli inne, podobne do Supra, np. Z055 America (Long 5000), Normal, 5056 Hydrostatik, 5056 Mechanistik (lub podobna nazwa), Z042, Z043, Z056/7, itp. Szukam pomysłu, choć ostatecznie zadecyduję sam.

Ad.1) Najlepiej by było poszukać instrukcji obsługi do 3P, w niej jest lista dodatkowego wyposażenia. Przynajmniej w kwestii Zetora tak jest że otwierasz instrukcję i jest pokazane na fotach dodatkowe i opcjonalne wyposażenie, od obciążników, poprzez powiększane zbiorniki paliwa i dodatki.

Ad.2) Sampo to był niewypał. Koleś w mojej okolicy ma takie coś i było w nim robione wszystko co się chyba tylko dało a warto zaznaczyć że maszyna posiadana od fabrycznej nowości.

Realnie na 30 ha prościej brać usługę, ale jeśli ma być kombajn to sugeruję jakiegoś "poniemieckiego dziadka" w typie Claas Senator, Fahr/Deutz-Fahr M1000-1600, jakiś Dronningborg, Kola Rubin, albo i nawet Rostselmasha Nivę (w razie czegoś służę pomocą techniczną). Jeśli chcesz to mogę skombinować oryginalny prospekt takiego Volvo/Overuma:

82Aktiv1150.jpg

Więc generalnie to po mojemu nie ma co się ograniczać do "bajzłoma" bo tego już jest dużo a świat jest pełny ciekawych maszyn, a to czy są foty i wymiary to już kwestia wieczora-dwóch szukania. W razie czegoś służę pomocą. ;)

Odnośnie wyposażenia dodatkowego do C-360-3P:

http://tractoor.pl/problemy-i-porady/porady-techniczne/526-instrukcja-naprawy-ursus-c-360-i-c-360-3p.html

w podanym pliku PDF na stronie 171.

Szkoda, że na liście opcjonalnego wyposażenia nie ma pompy podnośnika niezależnej od WOM-u, ani orbitrolu.

Będę czytał numerami podpunkty z podrozdziału 12 zatytułowanego "Wyposażenie ciągnika Ursus C-360-3P dostarczane na specjalne żądanie".

Przewiduję z tej listy:

2. (koła 7.50-16/6PR); 4.; 5.; 7. (kabina najprawdopodobniej czeska) i 11.

Natomiast udoskonalenia własnego pomysłu: wspomaganie układu kierowniczego na orbitrol, jeden akumulator (pod maską lub pod prawym podestem), zbiornik powietrza pod lewym podestem, atrapa maski z wbudowanymi reflektorami taka jak z linku.

http://imged.pl/siatka-maski-gruba-blacha-bialy-ocynk-ursus-c-360-1843391.html

Co do "bajzłomów", nie wiem, czy kiedykolwiek zostały zbudowane 5056 Hydrostatik i Z056/7, ale jeszcze nigdy nie było America (Long 5000).

Przepraszam za post pod postem. I przepraszam również za off-topic.

Czy dla Windowsa 7 przewidziano "fabryczny" program, za pomocą którego można "obcinać" o mało istotne elementy zdjęcia, pokazując coś najważniejszego?. Coś takiego było w Windows XP.

Okazało się, że chodziło mi Microsoft Office Picture Manager, który był zawarty w pakiecie Microsoft Office 2003 lub 2007, więc udało mi się zainstalować na Windowsa 7 Microsoft Office 2007.

Koniec off-topicu. Wezmę się wreszcie za modele.

Znowu jestem zmuszony wbrew zasadom pisać post pod postem.

Co myślicie o siatce do maski C-360-3P z poniższego linka? Ta atrapa z lampami mi się podoba, lecz chcę poznać również Wasze zdanie. Chodzi mi tylko o wygląd.
http://imged.pl/siatka-maski-gruba-blacha-bialy-ocynk-ursus-c-360-1843391.html

Nie mam aktualnych zdjęć, lecz mojemu C-360-3P zostały tylko: zaczep górny tylny, maska z reflektorami, błotniki tylne i kabina.

Może przy okazji przynajmniej zrobię do Zetora cięgna do podnośnika, błotniki od C-4011/C-360 i skrzynki na akumulatory.

Agrotechnik, koledzy z konkurencyjnego forum (Modele Rolnicze) też podzielają Twoje zdanie na temat atrapy maski, której fotografię podałem. Teraz to pytanie kieruję do wszystkich. Jaka inna siatka maski oprócz tej z linka jest godna polecenia (i musi mieć reflektory wewnątrz maski)? Z góry dzięki.

Prawdę mówiąc każda próba jakiegokolwiek ulepszania w ten sposób c360 to jej upośledzanie. To już lepiej dać pysk taki:

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1363887697/med2_ursus-c-355-c-360_66170_480_157051.jpgmed2_ursus-c-355-c-360_66170_480_157051.

A jak ma być po staremu to światła wywalić całkiem i umieścić na kabinie albo kolumnach ładowacza.

Prawdę mówiąc każda próba jakiegokolwiek ulepszania w ten sposób c360 to jej upośledzanie. To już lepiej dać pysk taki:

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1363887697/med2_ursus-c-355-c-360_66170_480_157051.jpgmed2_ursus-c-355-c-360_66170_480_157051.

A jak ma być po staremu to światła wywalić całkiem i umieścić na kabinie albo kolumnach ładowacza.

Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale maska przedstawiona na zdjęciach mi się nie podoba. Wolę starą oryginalną. Gdzie najlepiej umieścić światła na kabinie: pod daszkiem czy na wysokości, na której zaczynają się szyby? C-360-3P będzie bez Tura. Ale decyzja ostateczna należy do mnie.

Jaki byłby najlepszy model siewnik punktowy, którym można siać: kukurydzę, rzepak, soję i słonecznik?

Wymagania: żeby nadawał się do ciągników rolniczych o mocy minimalnej 48 KM, tj. Ursus C-360-3P i Zetor 5545, a marka Monosem lub inny niemiecki. Nie spieszy mi się, jednak chciałbym sprecyzować.

Czy na znanym portalu aukcyjnym nie chodzą zielone kombajny Deutz-Fahry ze starszych Siku, w skali 1/32? Mogą być w różnym stanie technicznym.

Zastanawiam się nad kolejnym problemem. Tym razem przednia oś napędzana od Zetora 5545 (sam napęd i mocowanie do silnika). Szukam dokładniejszych zdjęć. Aha! I przystawka do skrzyni biegów z wałem napędowym.

Wpadł mi w oko siewnik punktowy do kukurydzy:

Feldherr 4-rzędowy

http://www.agroinform.com/aprohirdetes_adatlap/gep/vetogep-ulteto-palantazo-gep/feldherr-mutragyaszoros-kukorica-vetogep/h_6592970

Wydaje się być prostym siewnikiem, ponieważ nie ma ani hydrauliki, ani pneumatyki. Tylko proste rozwiązania mechaniczne. Myślę, że dałby radę C-360-3P.

Co myślicie o nim? Ja tym bym posiał kukurydzę, ewentualnie po przeróbkach soję, słonecznik. A rzepak? Posieje się starym Poznaniakiem.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować