Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Muran001

Gospodarstwo rolne by Muran001

Recommended Posts

Mogę prosić o wymiary pługa 5-skibowego Fortschritt B-200 (najbardziej mi zależy na ramie i na słupicach)?

Albo, gdzie mogę znaleźć wymiary innych konstrukcji?

Ten "szatański" język to jest węgierski.

Odnośnie Fortschritt B-200:

Szerokość robocza: 175 cm

Głębokość: 30 cm

Pięć korpusów

Szerokość robocza korpusa: 1750 mm / 5 (korpusów) = 350 mm na jeden korpus

Trójkąt kończy się między trzecią, a czwartą skibą.

Dzięki za linki, Agrotechnik ;)

PS. Z czego zęby do agregatu: z drutu miedzianego czy z puszki aluminiowej?

Mój pierwszy kultywator ma zęby z puszki po coli.

Nie wiem jak ci wyszły te zęby z puszki, ale jak ja robiłem z drutu to na początku byłem zadowolony z efektu ale po zamontowaniu już jakoś trochę mniej ale i tak jest spoko, to zależy od ciebie 

Zanim przeczytałem Wasze odpowiedzi, jednak zastosowałem blaszkę z puszki po coli, sięgając do moich korzeni. Najpierw nacinałem paseczki, które następnie formowałem w "eski" lub "piątki".

Już wybrałem agregat na 2,7 m, bo musiałem zrobić pod siewnik o takiej szerokości roboczej.

Sory, za mój kolejny post z rzędu.

Pytanie nt beczkowozu

Jak zrobić z papieru (technicznego lub tekturki) beczkę w kształcie walca?

Pytania nt siewnika punktowego do rzepaku, buraka cukrowego i kukurydzy?

Czy ktokolwiek robił od podstaw siewnik punktowy

Jak i z czego zrobić sekcję wysiewającą, np. do polskiego siewnika Gamma albo jakiś niemiecki prosty, np.

http://olx.pl/oferta/siewnik-punktowy-pneumatyczny-fasola-kukurydza-buraki-kongskilde-hasia-CID757-ID8fjsJ.html

http://olx.pl/oferta/siewnik-punktowy-do-kukurydzy-rolmasz-omega-so79-CID757-ID5Uxxd.html

http://www.autogielda.pl/sprzedam_maszyny_rolnicze_siewniki,siewnik_do_burakow_hassia_6_rzedow,II3KJMMJ.html

http://miedzyrzec-pl.all.biz/siewniki-mechaniczne-do-punktowego-wysiewu-g137883#.VRnBQMnNSVc

A nie myślałeś o tym żeby wziąć puszkę jakąś i tylko dorobić dekle z przodu i z tyłu? Bo można by się bawić że na jakimś walcu naklejasz kawałek bloku technicznego a potem go zakrywasz, ewentualnie wykorzystać rurkę PCV o odpowiedniej średnicy.

Z siewnikiem punktowym jest duużo zabawy z wykonaniem poszczególnych sekcji wysiewających. Ramki, w ramki aparaty wysiewające, na tym zbiorniki, przewody, rolki kopiujące i dogniatające, redlice. Ale nie niemożliwe do wykonania...

DSC03797.JPG

Z właśnego doświadczenia powiem szczerze że warto sobie naszykować materiał do budowy, czyli jak masz ramy sekcji wysiewających, to wcześniej pomaluj sobie tekturę z której to będziesz robić pod kolor, bo można i wszystko naraz zrobić ale potem malowanie tego to mały masochizm.

Drogi Agrotechniku

1. Czym przykleić blok techniczny do puszki aluminiowej po coli o pojemności 250 ml?

2. Jaki to jest producent siewnika, którego model pokazałeś mi na fotach?

Dzięki ;)

Do którego ciągnika warto zamontować ładowacz czołowy 3-sekcyjny?

-Ursus C-360-3P (silnik 3-cylindrowy Perkins o mocy 50 KM, orbitrol, przednie koła balonówki)

-czy Ursus 4-cylindrowy (66 KM) na licencji MF? Dodam, że bez przedniego napędu i na orbitrolu.

Przewidywana praca z Turem:

-piach na budowę nowej obory

-krokodyl do obornika

-ładowanie palet na przyczepy

-ładowanie bel sianokiszonek i słomy

Z praktycznego punktu widzenia lepiej założyć to na c360, bo biegi masz przy kierownicy i nie trzeba się schylać żeby ich szukać mięzy kolanami jak w Fergusiątkach. No i nie trzeba przełączać hydraulika-podnośnik. Minusy są takie że i jedno i drugie ma (w prawdziwym) pompę hydrauliki którą idzie o kant tyłka potłuc i z konkretniejszym ładunkiem silnik trzeba kręcić wysoko i czekać cierpliwie na podniesienie.

A ze Tobie się marzy 3 sekcja, to i hydraulika już jest wymagająca. Widziałem taki ładowacz na 60-tce ale to porażka i kara za złe zachowanie. Fergusiątko niby by się lepiej nadawało, ale powiem szczerze- do 3 sekcji to bardziej coś jak c385 w górę, chociaż taki 7245.

Witam wszystkich ponownie!

Drogi Agrotechniku!

Znalazłem oznaczenie beczkowozu, nad którego budową się zastanawiałem, lecz jednak nie zrobiłem. Oznaczenie to T-516 lub PT-28/2

http://allegro.pl/instrukcja-obslugi-woz-asenizacyjny-t-516-pt-28-2-i5048849770.html

Dzięki za radę.

Do wszystkich:

1. Co myślicie o budowie pomieszczenia dla 5-10 krów, które jest przedstawione w 12:45 minucie filmiku z linku?

2. Aktualizacja planów mojego gospodarstwa

Opis gospodarstwa:

Areał 30 ha (20 ha własnych i 10 ha dzierżawy)

Uprawy: jęczmień jary, owies, pszenżyto ozime, kukurydza na kiszonkę, ziemniaki (na 0,5 ha), łąki (trwałe z trawami, koniczyną czerwoną i lucerną i krótkotrwałe z życicą westerwoldzką i koniczyną szwedzką) i łubin żółty. Natomiast międzyplonami będą: po zbożach gorczyca biała i przed kukurydzą - żyto ozime na kiszonkę

Klasy bonitacyjne: IIIB - VI

Samochody: Audi A4 i dostawczy Lublin skrzyniowy

Ciągniki rolnicze: zielony Ursus C-330 z Turem, żółto-niebieski Ursus C-360-3P z kabiną Kunów i zastanawiam się nad trzecim ciągnikiem (ok. 60 KM, 4 cylindry, musi być z przodkiem, najlepiej jakiś Zetor)

Kombajn zbożowy: nie ma, lecz przyjeżdża na usługi Claas Dominator 96. Znowu myślę o wykonaniu Bizona Z056 Super.

Maszyny, jakie posiadam:

kopaczka elewatorowa Z-427, Orkan 2a, Cyklop, rozrzutnik 1-osiowy, zgrabiarka "siódemka", prasa kostka Bamfords BL 58, sieczkarnia 1-rzędowa do kukurydzy Pottinger Mex II, pługi grudziądzkie 2 i 3, brony 5-polowe, siewnik Poznaniak, kultywator z broną 3-polową, rozsiewacz nawozów Vicon, opryskiwacz 400 L z Pilmetu, talerzówka słupska 2 m, przyczepa sztywna D-44a, przetrząsarka karuzelowa, wywrotka 1-osiowa, platforma 1-osiowa do słomy, wóz 2-osiowy do słomy i zboża, dwukółka do przewozu zwierząt, obsypnik, sadzarka do podkiełkowanych kartofli, glebogryzarka, kosiarka rotacyjna słupska 165 cm ze spulchniaczem pokosów, beczkowóz samoróbka 4500 L, pług śnieżny, maszt widłowy, wał łąkowy z opon, wał gładki, przyczepa samochodowa na tandemie Niewiadów, głębosz dwuzębny, pompa na wałek ciągnika (nieplanowana, dzięki za pomysł, Agrotechnik) itp.

Zwierzaki: 5 krów, 6 cielaków, 1 jałówka, ok. 15 świń (docelowo 50 sztuk)

Który siewnik punktowy do ciągników o mocy 30-60 KM? Tym siewnikiem chcę wysiewać kukurydzę, rzepak ozimy i soję.

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować