Skocz do zawartości
Modelarstwo Rolnicze Forum

Ursus C-360


Agrotechnik

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że nie ma co owijać w bawełnę i od razu przejść do tematu... :)

 

Jak to jest z modelami polskich maszyn w skali 1:32 czy w ogóle każdy chyba wie- o ile w skali H0 temat się ruszył i można coś tam kupić, tam w skali 1:43 i 1:32 temat robi się ciężki. Fajnie że UH wypuściło Zetory Crystale i po zmianie naklejek mamy też Ursusy, ale to nadal kropla w morzu i brakuje tego co każdy z nas zna, czyli c360 lub c330.

 

No ale koniec obiecanek, pytań, pokazywania renderów modeli 3D że "mogę takie coś zrobić"-  wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oferuję do kupienia model Ursusa C-360 w skali 1:32:

IMG-20210428-100202.jpg

IMG-20210428-100218.jpg

IMG-20210428-100232.jpg

IMG-20210428-100244.jpg

IMG-20210428-100307.jpg

IMG-20210428-100317.jpg

IMG-20210428-100329.jpg

 

Jak widać są to fizycznie istniejące i gotowe modele zrobione jako prototypy na pokaz że takie coś jest.

Typowo na półkę, są to modele statyczne. Koła się nie kręcą (bo i po co, to tylko model do stania i oglądania), nie skręcają, rusza tylko belka osi i podnośnik z tyłu. Kolorystyka jak widać to kwestia gustu- ja wolałbym żeby to była jedna i uniwersalna, w tym przypadku czerwona karoseria, szary korpus, piaskowe felgi. Kabin nie planuję, przynajmniej jak na razie z prostego względu- jest ich 30 typów i każda inna, więc zostawiam to nabywcom do dorobienia i montażu. Zresztą model bez kabiny jest też tańszy. W przyszłości do kompletu dołączy C360-3P, C-362 oraz C-360 z pierwszego rocznika modelowego (niebieski korpus, płaski wydech, światła na wąsach, okrągła oś), te prezentują rocznik powiedzmy 1985. Te 3 powyżej czekają na chętnych, w zasadzie 2 bo ta czerwona z czarnym korpusem jest wstępnie zarezerwowana. Na kolejne czas oczekiwania to byłby max miesiąc, przy czym powstawała by seria może 5-6 na raz. Co do wykonania- modele są wykonane w większości z tworzywa dzięki drukowi 3D. To gwarantuje jakość wykonania, precyzję i powtarzalność. 

Cena jaka mnie interesuje za sztukę to 200 zł. Tanio, drogo, kwestia dyskusyjna. Myślę że w stosunku do wykonania jest akceptowalna i raczej nie ulegnie zmianie. Zainteresowanych proszę na priv tutaj na stronie bądź na FB, na mojej stronie: https://www.facebook.com/Agrotechnikagrarmodellbau/ jakbym nie odpisywał od razu to przepraszam, czasem mam młyn.

 

I jeszcze tak podsumowując...

IMG-20210428-100432.jpg

 

Dużo tego mam jak na kogoś kto nie przepada za C-360. :D 

 

W tym temacie będę starał się odpisywać na Wasze pytania, informował o nowościach, zmianach, pytał Was co byście chcieli zmienić, poprawić, co Wam się podoba a co nie. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kamileq2006 napisał:

Czy jest możliwość kręcących się i skręcających kół na zamówienie? Myślę że fajnie by było jakby się chociaż kręciły nie jest to trudne do zrobienia 😉 No i moim zdaniem więcej osób by się skusiło

Agrotechnik sam napisał że to modele kolekcjonerskie i do stania na pułce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kapi28 napisał:

Agrotechnik sam napisał że to modele kolekcjonerskie i do stania na pułce...

Jakbym nie tego nie czytał, pytanie było do niego i podkreślam na ,,zamówienie''. Ja osobiście się modelami nie bawię ale lubię jak się im koła kręcą (taka moja dziwna fantazja xD) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamileq2006 napisał:

Jakbym nie tego nie czytał, pytanie było do niego i podkreślam na ,,zamówienie''. Ja osobiście się modelami nie bawię ale lubię jak się im koła kręcą (taka moja dziwna fantazja xD) 

Spokojnie, rozumiem cię.Jak dostałem kiedyś do sklejania MF to mi się słabo zrobiło że koła się nie kręcą xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam.

Posiadam swoją drukarkę 3D na filament (takie szpule z materiałem) i to z lepszej półki. Gwarantuje to że od momentu wydruku pierwszego elementu do ostatniego mam kontrolę nad jakością wykonania i tego że wszystko będzie do siebie pasować. W projekcie pomógł mi Przyjaciel który zajmuje się projektowaniem 3D, sam też ma Ursusa i też kiedyś tu się udzielał z modelami, więc wie co do czego. Stąd też myślę mimo pewnych uproszczeń, modele stoją na dość wysokim poziomie wykonania.

Z kołami póki co w prototypach (bo tak można określić te 3 sztuki powyżej które pokazałem) wolałem żeby było "jak w oryginale" kosztem funkcji. Oczywiście delikatnie modyfikując to i owo można zrobić kręcące się koła, to nie problem. Wszystko zależy od oczekiwań klientów. Jedyny problem to ograniczenia sprzętowe, mimo dokładności druku rzędu 0,05 mm, sprzęt średnio radzi sobie z pewnymi szczegółami, stąd tył zamiast wyglądać tak jak w oryginale, jest nieco uproszczony, jednak jak zaznaczam- pewne rzeczy nadal są w opracowaniu i nie mówię że się to nie zmieni. Jak też widać, te powyżej nie mają klapy maski, co uznałem za zbędne- jak widzę po swoich modelach, maski czy drzwi i tak są zamknięte na półce, chyba że do zdjęć się czasem je otworzy. Nie wykluczam jednak bardziej dokładnych wersji, w pełni odwzorowanych.

Dlatego pytam Was co byście ewentualnie chcieli dodać, zmienić, ulepszyć. Jestem otwarty na sugestie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Agrotechnik napisał:

 

 

 

Dlatego pytam Was co byście ewentualnie chcieli dodać, zmienić, ulepszyć. Jestem otwarty na sugestie. :)

Maskę bym poprawił 😉I bardziej nad precyzją popracować  np w czerwonej jest krzywo podnośnik, ale jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agrotechnik napisał:

Już odpowiadam.

Posiadam swoją drukarkę 3D na filament (takie szpule z materiałem) i to z lepszej półki. Gwarantuje to że od momentu wydruku pierwszego elementu do ostatniego mam kontrolę nad jakością wykonania i tego że wszystko będzie do siebie pasować. W projekcie pomógł mi Przyjaciel który zajmuje się projektowaniem 3D, sam też ma Ursusa i też kiedyś tu się udzielał z modelami, więc wie co do czego. Stąd też myślę mimo pewnych uproszczeń, modele stoją na dość wysokim poziomie wykonania.

Z kołami póki co w prototypach (bo tak można określić te 3 sztuki powyżej które pokazałem) wolałem żeby było "jak w oryginale" kosztem funkcji. Oczywiście delikatnie modyfikując to i owo można zrobić kręcące się koła, to nie problem. Wszystko zależy od oczekiwań klientów. Jedyny problem to ograniczenia sprzętowe, mimo dokładności druku rzędu 0,05 mm, sprzęt średnio radzi sobie z pewnymi szczegółami, stąd tył zamiast wyglądać tak jak w oryginale, jest nieco uproszczony, jednak jak zaznaczam- pewne rzeczy nadal są w opracowaniu i nie mówię że się to nie zmieni. Jak też widać, te powyżej nie mają klapy maski, co uznałem za zbędne- jak widzę po swoich modelach, maski czy drzwi i tak są zamknięte na półce, chyba że do zdjęć się czasem je otworzy. Nie wykluczam jednak bardziej dokładnych wersji, w pełni odwzorowanych.

Dlatego pytam Was co byście ewentualnie chcieli dodać, zmienić, ulepszyć. Jestem otwarty na sugestie. :)

Moim zdaniem fajnie by było jakby koła się kreciły A opony były gumowe(lepiej by się to prezentowało przy modelach np. UH) Drugą żeczą byłaby np. opcja tylnego tuza np. Od siku  zamiast tego który jest. Kiedyś widziałem takie za niecałe 10zł na jakiejś stronie oczywiście o ile by się zmieścił pomiędzy błotnikami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kapi28 napisał:

Maskę bym poprawił 😉I bardziej nad precyzją popracować  np w czerwonej jest krzywo podnośnik, ale jest spoko

malolacik a ty nad ortografia popracuj i swoimi sklejkami z kartonu

dzieciaku masz z 12 lat i latasz od lewej do prawej zasadniczo jakbys mial dwubiegunowke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Kamileq2006 napisał:

Moim zdaniem fajnie by było jakby koła się kreciły A opony były gumowe(lepiej by się to prezentowało przy modelach np. UH) Drugą żeczą byłaby np. opcja tylnego tuza np. Od siku  zamiast tego który jest. Kiedyś widziałem takie za niecałe 10zł na jakiejś stronie oczywiście o ile by się zmieścił pomiędzy błotnikami. 

Gumowych opon nie wydrukuje na takiej drukarce, a kupować gotowce, to w tej skali praktycznie niemożliwe, nie mówiąc już o kosztach. 

A tuzy z siku na pewno sie nie zmieszczą, tu patrz przykład ciężka seria Zetora/Ursusa z UH czy proxima, wszystkie mają pomniejszone podnośniki przez co nie zaczepisz maszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już, moment...

Maskę poprawić ale jak? Co jest w niej źle według Ciebie? Nie zaprzeczam że jest w kilku detalach niedoskonała, ale spokojnie, pracuje się nad estetyką i wykonaniem kolejnych.

TUZ-y krzywo wiszą z prozaicznego powodu- w oryginale oba ramiona dyndają sobie niezależnie. W modelu jest to uproszczone i są na jednej osi drucikiem złączone. Można je łatwo dogiąć w razie potrzeby żeby były równo. Czy podnośnik jak w SIKU ma sens? Według mnie nie. Tak jak Bartek napisał, w Proximach z UH był on mniejszy niż standardowy z uwagi na wielkość modelu przez co w praktyce niekompatybilny z czymkolwiek, a wielkość tego z UH pokazuje zdjęcie poniżej. Również z praktycznego punktu widzenia- naprawdę niewiele jest modeli pod tej wielkości ciągniki, co w praktyce oznacza że i tak ewentualny posiadacz dorobi sobie co trzeba albo przerobi TUZ na realny. Więc lepiej jak wygląda to w miarę jak w prawdziwej C-360 jak takie nie wiadomo co, gdyż idę w stronę tego żeby modele były jak najbardziej zbliżone do oryginału.

IMG-20210429-184617.jpg

Czy opony gumowe mają sens? Jest techniczna możliwość ich druku bo jest specjalny filament "gumowy" i moja drukarka by sobie z nim poradziła, ale w tej skali i przy tym modelu to niewiele zmieni. Zakup też byłby utrudniony bo to dość mały i specyficzny rozmiar. Tak czy siak nie będzie efektu uginania, a te co są jak widać na tle UH czy Wikinga, nie prezentują się najgorzej i jestem naprawdę dumny z efektów prac na tym elementem. Można co najwyżej pomyśleć o zmianie ich kształtu, na bardziej balonowaty niż taki kanciasty. Koła w kolejnych wersjach będą się prawdopodobnie kręcić, ale to szczegół do ustalenia.

IMG-20210429-184544.jpg

IMG-20210429-184634.jpg

 

Jak też widać C-360 w skali 1:32 jest naprawdę malutka, a to zdjęcie tak dla zobrazowania wielkości:

IMG-20210429-185154.jpg

Tak że tak sytuacja wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Agrotechnik napisał:

Już, moment...

Maskę poprawić ale jak? Co jest w niej źle według Ciebie? Nie zaprzeczam że jest w kilku detalach niedoskonała, ale spokojnie, pracuje się nad estetyką i wykonaniem kolejnych.

TUZ-y krzywo wiszą z prozaicznego powodu- w oryginale oba ramiona dyndają sobie niezależnie. W modelu jest to uproszczone i są na jednej osi drucikiem złączone. Można je łatwo dogiąć w razie potrzeby żeby były równo. Czy podnośnik jak w SIKU ma sens? Według mnie nie. Tak jak Bartek napisał, w Proximach z UH był on mniejszy niż standardowy z uwagi na wielkość modelu przez co w praktyce niekompatybilny z czymkolwiek, a wielkość tego z UH pokazuje zdjęcie poniżej. Również z praktycznego punktu widzenia- naprawdę niewiele jest modeli pod tej wielkości ciągniki, co w praktyce oznacza że i tak ewentualny posiadacz dorobi sobie co trzeba albo przerobi TUZ na realny. Więc lepiej jak wygląda to w miarę jak w prawdziwej C-360 jak takie nie wiadomo co, gdyż idę w stronę tego żeby modele były jak najbardziej zbliżone do oryginału.

IMG-20210429-184617.jpg

Czy opony gumowe mają sens? Jest techniczna możliwość ich druku bo jest specjalny filament "gumowy" i moja drukarka by sobie z nim poradziła, ale w tej skali i przy tym modelu to niewiele zmieni. Zakup też byłby utrudniony bo to dość mały i specyficzny rozmiar. Tak czy siak nie będzie efektu uginania, a te co są jak widać na tle UH czy Wikinga, nie prezentują się najgorzej i jestem naprawdę dumny z efektów prac na tym elementem. Można co najwyżej pomyśleć o zmianie ich kształtu, na bardziej balonowaty niż taki kanciasty. Koła w kolejnych wersjach będą się prawdopodobnie kręcić, ale to szczegół do ustalenia.

IMG-20210429-184544.jpg

IMG-20210429-184634.jpg

 

Jak też widać C-360 w skali 1:32 jest naprawdę malutka, a to zdjęcie tak dla zobrazowania wielkości:

IMG-20210429-185154.jpg

Tak że tak sytuacja wygląda.

 

Całkiem dobrze się to zapowiada. Ja czekam aż będą dostępne u ciebie C 355 bo mam już pewną wizję jak model miałby wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kapi28 napisał:

Mi chodzi o gryl w masce, to bym tylko poprawił.Jak? Najpierw pomaluj samą maskę, potem zrób z jakiejś siatki gryl i wymierz go tak żeby wszedł w środek a na koniec go upiększyć pierdołami i naklejką.

Ja bym to forum poprawil Jak? Najpierw bym odcial dostep dzieciom do lat 17 a nastepnie zrobil weryfikacje czy poszczegolne osoby nie maja zoltych papierow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szlugs napisał:

Ja bym to forum poprawil Jak? Najpierw bym odcial dostep dzieciom do lat 17 a nastepnie zrobil weryfikacje czy poszczegolne osoby nie maja zoltych papierow 

Czyli to znaczy że............wywalamy mnie i Kamila obai jesteśmy nie pełno letni Ty, zresztą też jesteś 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 zastanów się co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...