Skocz do zawartości
Modelarstwo Rolnicze Forum

SPRZEDAM


mati3010

Rekomendowane odpowiedzi

140 to możecie dać za zabawkę z siku albo britains. Moja sprawa ile dałem za ten model. Sprzedaje tanio jak na ten model i jego dostępność. Ja nikogo nie zmuszam. Jeszcze jedno widzę, że większość modelarzy by chciało jak najlepsze modele za jak najmniejsze pieniądze. Przy takim założeniu to pozostaje wam kupno jakiś zabawek nie modeli i nie nazywajcie się modelarzami tylko zabawkarzami. I jeszcze jedno Ja nie kupuje byle modeli by pokazać ile to Ja nie mam ale badziewia tylko zaopatruję się wyłącznie o warte uwagi modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, z choinki się urwałeś chyba.  :huh:  To że Ty przepłaciłeś tak za ten model to nie moja sprawa, ale nie wmawiaj ludziom że jeśli nie chcą dać 200zł za tyle nie warty model to nie są modelarzami tylko zabawkarzami. No ale przecież nikogo nie zmuszasz do zakupu. ;) Aa po cholere ta dopiska? "Ja nie kupuje byle modeli by pokazać ile to Ja nie mam ale badziewia tylko zaopatruję się wyłącznie o warte uwagi modele", no skromność po chuju. Wiesz... mi się zawsze wydawało że każdy kupuje to co chce, ile chce i czego chce. 

Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, z choinki się urwałeś chyba.  :huh:  To że Ty przepłaciłeś tak za ten model to nie moja sprawa, ale wmawiaj ludziom że jeśli nie chcą dać 200zł za tyle nie warty model to nie są modelarzami tylko zabawkarzami. No ale przecież nikogo nie zmuszasz do zakupu. ;) Aa po cholere ta dopiska? "Ja nie kupuje byle modeli by pokazać ile to Ja nie mam ale badziewia tylko zaopatruję się wyłącznie o warte uwagi modele", no skromność po chuju. Wiesz... mi się zawsze wydawało że każdy kupuje to co chce, ile chce i czego chce. 

Pozdro. 

Ja nie przepłaciłem za ten model ani za żaden inny który posiadam. Wiem, że jak wchodził to był tani teraz go wcale nie dostaniesz na rynku więc taka cena (podstawy ekonomi się kłaniają). A co mam inny odpisać jak w inny sposób nie dociera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne nie przepłaciłeś... Pan idealny nie popełniający najmniejszych wpadek się znalazł, trudno się przyznać nie? Dla mnie jest to głoptą taki model za tyle kupować ale jeśli się znajdzie kupiec to spoko. 

Podstawami ekonomii się nie zasłaniaj, to zwykłe szukanie dobrego zarobku na głupim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 1050 Vario początkowo kosztował 100-110 euro, na Agritechnice limitowany kosztował 130 i 150 euro (2 wersje po 1050 sztuk, droższa różniła się tylko małą naklejką na masce). Niektórzy kupowali je po kilka sztuk a potem na ebayu stały od 180 do nawet 300 euro za sztukę. A potem okazało się że Wiking spuścił cenę do 70 euro i co? Nie muszę chyba mówić że niektórzy grubo przepłacili i się przeliczyli. I cena nie ma nic do jakości. Kiedyś UH było lepiej wykonane a kosztowało mniej (choć to też kwestia inflacji i innych dupereli), dzisiaj ceny są na poziomie Wikinga a jakościowo w tyle. Wiking też czasem kosztuje sporo a wykonanie jest nieadekwatne do tego. Nie mój cyrk i nie moje małpy ale przy tej cenie potencjalny kupiec sprawdzi oferty nowych modeli, zobaczy ile kosztuje np. Uniwrap z Wikinga który ma więcej funkcji niż tylko wygląd a dalej to już dopisz sobie zakończenie. I na tym zakończmy kwestię cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne nie przepłaciłeś... Pan idealny nie popełniający najmniejszych wpadek się znalazł, trudno się przyznać nie? Dla mnie jest to głoptą taki model za tyle kupować ale jeśli się znajdzie kupiec to spoko. 

Podstawami ekonomii się nie zasłaniaj, to zwykłe szukanie dobrego zarobku na głupim 

Jak nie wiesz jak działa ekonomia to trudno. Ciekawe dlaczego modele już rzadkie do dostania mają wysokie ceny w porównaniu z początkowymi na pewno nie przez przypadek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 1050 Vario początkowo kosztował 100-110 euro, na Agritechnice limitowany kosztował 130 i 150 euro (2 wersje po 1050 sztuk, droższa różniła się tylko małą naklejką na masce). Niektórzy kupowali je po kilka sztuk a potem na ebayu stały od 180 do nawet 300 euro za sztukę. A potem okazało się że Wiking spuścił cenę do 70 euro i co? Nie muszę chyba mówić że niektórzy grubo przepłacili i się przeliczyli. I cena nie ma nic do jakości. Kiedyś UH było lepiej wykonane a kosztowało mniej (choć to też kwestia inflacji i innych dupereli), dzisiaj ceny są na poziomie Wikinga a jakościowo w tyle. Wiking też czasem kosztuje sporo a wykonanie jest nieadekwatne do tego. Nie mój cyrk i nie moje małpy ale przy tej cenie potencjalny kupiec sprawdzi oferty nowych modeli, zobaczy ile kosztuje np. Uniwrap z Wikinga który ma więcej f

 

Model 1050 Vario początkowo kosztował 100-110 euro, na Agritechnice limitowany kosztował 130 i 150 euro (2 wersje po 1050 sztuk, droższa różniła się tylko małą naklejką na masce). Niektórzy kupowali je po kilka sztuk a potem na ebayu stały od 180 do nawet 300 euro za sztukę. A potem okazało się że Wiking spuścił cenę do 70 euro i co? Nie muszę chyba mówić że niektórzy grubo przepłacili i się przeliczyli. I cena nie ma nic do jakości. Kiedyś UH było lepiej wykonane a kosztowało mniej (choć to też kwestia inflacji i innych dupereli), dzisiaj ceny są na poziomie Wikinga a jakościowo w tyle. Wiking też czasem kosztuje sporo a wykonanie jest nieadekwatne do tego. Nie mój cyrk i nie moje małpy ale przy tej cenie potencjalny kupiec sprawdzi oferty nowych modeli, zobaczy ile kosztuje np. Uniwrap z Wikinga który ma więcej funkcji niż tylko wygląd a dalej to już dopisz sobie zakończenie. I na tym zakończmy kwestię cenową.

Jak tak byś Miał patrzeć to nigdy byś nie kupił zadnego modelu bo Byś czekał na nowy który ma więcej funkcji czy coś innego od poprzednika.

unkcji niż tylko wygląd a dalej to już dopisz sobie zakończenie. I na tym zakończmy kwestię cen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że bym kupił tylko ja jestem pazerny i liczę się z każdym groszem. :P  724 kupiłem okazyjnie za mniej niż 200 złotych (normalnie ten model kosztuje jakieś 280 plus przesyłka), Axiona też za grosze dorwałem, K100 to była transakcja wiązana za całe 50 PLN z przesyłką. T6 nie liczę bo dostałem ten model kompletnie za darmo. Więc nie sztuka wydać gruby pieniądz, tylko tak kupić aby zaoszczędzić. Czy dałbym ponad 500 PLN za Lexiona z Wikinga? Oczywiście że nie, bo dla mnie jest to model skopany i znacznie bardziej wolę kombajny z Schuco, mimo ich pewnych braków w funkcjonalności. Czy kupiłbym coś od Noreva? Musiałbym się solidnie zastanowić. Adekwatnie czy dałbym ponad 400 zł za NH CR? Oczywiście że nie skoro na AgroShow ten sam model, nowiuśki i nieotwierany kosztuje 170 zł...

 

Bo po co przepłacać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że bym kupił tylko ja jestem pazerny i liczę się z każdym groszem. :P  724 kupiłem okazyjnie za mniej niż 200 złotych (normalnie ten model kosztuje jakieś 280 plus przesyłka), Axiona też za grosze dorwałem, K100 to była transakcja wiązana za całe 50 PLN z przesyłką. T6 nie liczę bo dostałem ten model kompletnie za darmo. Więc nie sztuka wydać gruby pieniądz, tylko tak kupić aby zaoszczędzić. Czy dałbym ponad 500 PLN za Lexiona z Wikinga? Oczywiście że nie, bo dla mnie jest to model skopany i znacznie bardziej wolę kombajny z Schuco, mimo ich pewnych braków w funkcjonalności. Czy kupiłbym coś od Noreva? Musiałbym się solidnie zastanowić. Adekwatnie czy dałbym ponad 400 zł za NH CR? Oczywiście że nie skoro na AgroShow ten sam model, nowiuśki i nieotwierany kosztuje 170 zł...

 

Bo po co przepłacać?

Mam podobne podejście do zakupów modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radoslaw936   podam jeden przykład, Brantner'ka zUH to zabawka ?? Bo z twojego założenia na to wychodzi. Albo Joskin Tetra cap? Jak ja jestem zabawkarzem to ty jest GUPII :P

 

Nie jestem pewny ale ostatnio chyba taka prasa była na olx za 100 z hakiem jeśli się mylę poprawcie mnie.  Wystarczy popatrzeć na ceny claas'ów w claasshop jakiś czas temu za 200 zł była limitowana wersja axion'a albo po ile tucana chodziły ^_^ . Po normalnych cenach.

 

Bardzo dobrze kolega @Agrotechnik mówi, sam doświadczam zjawiska które opisał. Osobiście preferuje markę Massey Ferguson, ale po galerii jakoś tego nie widać. Dlaczego? Przymierzam się cały czas do zakupu jakiegoś MF z UH ale jak widzę cene 7726 który mi się podoba to cena wyższa od JD 7810 z schuco... albo DF 6190 co ostatnio się zaopatrzyłem. Patrząc na funkcje to raczej MF nie kupię, poprostu cena nie adekwatna do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umiesz czytać to się nie wypowiadaj. Ja napisałem, że SIKU oraz Britains to zabawki nie UH WIKING ROS ... !!!!!. A o funkcjonalności też już się wypowiedziałem i nie mam zamiaru się powtarzać. Wszystko w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu ma sklerozę? Może przypomnę to co sam napisałeś: 

 

140 to możecie dać za zabawkę z siku albo britains. Moja sprawa ile dałem za ten model. Sprzedaje tanio jak na ten model i jego dostępność. Ja nikogo nie zmuszam. Jeszcze jedno widzę, że większość modelarzy by chciało jak najlepsze modele za jak najmniejsze pieniądze. Przy takim założeniu to pozostaje wam kupno jakiś zabawek nie modeli i nie nazywajcie się modelarzami tylko zabawkarzami. I jeszcze jedno Ja nie kupuje byle modeli by pokazać ile to Ja nie mam ale badziewia tylko zaopatruję się wyłącznie o warte uwagi modele.

 

A Rafał z tego co zrozumiałem odniósł się do tych słów przykładem że sam kupił za podobną sumę brantnerkę z UH. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widzę, że dyskusja się wywiązała na forum, a rzadkie to zjawisko :P patrząc z boku to wygląda to tak jakbyś radosław936 lekko się poddenerwował tym, że reszta ma rację, nie chcę tu wchodzić z Tobą w dyskusje bo widzę, że zagniesz mnie z ekonomii i reszty ale skoro jak to sam napisałeś "tylko zaopatruję się wyłącznie o warte uwagi modele" co się stało, że prasa straciła Twoja uwagę ? Bo mi się wydaje, że kierując się tą zasadą to ta prasa powinna u Ciebie stać i stać czyż nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widzę, że dyskusja się wywiązała na forum, a rzadkie to zjawisko :P patrząc z boku to wygląda to tak jakbyś radosław936 lekko się poddenerwował tym, że reszta ma rację, nie chcę tu wchodzić z Tobą w dyskusje bo widzę, że zagniesz mnie z ekonomii i reszty ale skoro jak to sam napisałeś "tylko zaopatruję się wyłącznie o warte uwagi modele" co się stało, że prasa straciła Twoja uwagę ? Bo mi się wydaje, że kierując się tą zasadą to ta prasa powinna u Ciebie stać i stać czyż nie ?

Nadal jest warta uwagi, ale Mam inne plany przyszłościowe. Reszta ma racje. że jest słaba na ekonomi oraz nie wie co to znaczy niedostępne ( rzadkie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu ma sklerozę? Może przypomnę to co sam napisałeś: 

 

 

A Rafał z tego co zrozumiałem odniósł się do tych słów przykładem że sam kupił za podobną sumę brantnerkę z UH. 

To chyba coś źle zrozumiał. Ja nie wypowiadam się za innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 to możecie dać za zabawkę z siku albo britains. 

A co to jest ?? Jak ja mam to rozumieć? Co to do cholery jakaś interpretacja, bo jakoś wiersza nie widzę. Przepraszam za uniesienie ale ileż można, czarno na białym jest napisane, jakoś dopiski żadnych nie widzę. Oraz wytrzeszczam oczy i dalej nie widzę tego co teraz mi wciskasz, ok siku/ britains to zabawki i każdy o tym wie ale ty mówisz nam że nic za tą sume nie dostanę bo modele muszą kosztować, bo ty sobie tak ubzdurałeś, no i kosztują ale jak inni mówią da się kupić coś taniej jak już wyżej ktoś mówił. 

Myślę że wina leży tu że źle sprecyzowałeś wypowiedz pisemną a w głowie masz co innego.

 

Dzięki Barteg , o to mi chodziło. 

 

Więcej już się nie wypowiadam bo nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest ?? Jak ja mam to rozumieć? Co to do cholery jakaś interpretacja, bo jakoś wiersza nie widzę. Przepraszam za uniesienie ale ileż można, czarno na białym jest napisane, jakoś dopiski żadnych nie widzę. Oraz wytrzeszczam oczy i dalej nie widzę tego co teraz mi wciskasz, ok siku/ britains to zabawki i każdy o tym wie ale ty mówisz nam że nic za tą sume nie dostanę bo modele muszą kosztować, bo ty sobie tak ubzdurałeś, no i kosztują ale jak inni mówią da się kupić coś taniej jak już wyżej ktoś mówił. 

Myślę że wina leży tu że źle sprecyzowałeś wypowiedz pisemną a w głowie masz co innego.

 

Dzięki Barteg , o to mi chodziło. 

 

Więcej już się nie wypowiadam bo nie ma sensu. 

To znaczy, że za taki model już prawie nie do kupienia to możesz dać te marne 140 za SIKU a nie za UH.

Wnioskując z Twojej wypowiedzi co jest już prawie nie do kupienia to musi być tańsze niż  cena początkowa. Więc nie mam pojęcia jaki Masz tok rozumowania. Więcej nie mam zamiaru się wypowiadać ponieważ to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Sprzedam Renault 133.14 TX oraz Renault 120.54 TZ Modele raz wyciągnięte do zdjęć. Za jedną z renatek mogę wymienić się na Fendta Favorita (obojętnie jaki model).

Sprzedam DF K100  (zdj w mojej galerii), (mogę sprzedać go na węższych bądź na oryginalnych kołach, do wyboru). 

New Holland T6020 UH (do małych poprawek). Cena 80 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...